אינסטלטור בתל מונד

אינסטלטור או שרברב הוא בעל מקצוע אשר מתמחה בכל הנוגע למערכת המים במבנה. בהתאם לניסיון ולהכשרה הוא יוכל לבצע עבודות שונות, החל מפתיחת סתימה ועד להנחת התשתיות. האינסטלטור יכול להגיע בעקבות תקלה והוא יכול להגיע לביצוע עבודות יזומות. במדריך מפורט זה נענה על שאלות נפוצות הקשורות בשירות, נבחן כיצד לבחור אינסטלטור בתל מונד ונבדוק למי אפשר להתקשר במקרים דחופים.

אינסטלטור בתל מונד

שירותי אינסטלציה

שירותי האינסטלציה מכסים את כל הקשור במערכת המים. חלק מהשירותים נחשבים לדחופים, כאלה שיש לטפל בהם באופן מידי או בהקדם וחלקם יהיו כאלה שאפשר יהיה להמתין איתם. בשיחה עם השרברב אפשר יהיה לבחון את מידת דחיפות ההגעה שלו.

פתיחת סתימות

סתימות בתוך הבית נוצרות בדרך כלל בשל שימוש לא נכון במערכת. השלכת חפצים לכיור, שערות שנופלות ומצטברות וריקון שמנים בכיור במטבח, אלו חלק מהגורמים שפוגעים במערכת. השלכת מגבונים ופסולת שלא מיועדת לכך לשירותים תיצור, בטווח הקצר או הארוך, סתימה.

פתיחת סתימות קלות יכולות להתבצע לפעמים גם באופן עצמאי. שירותי האינסטלטור יכולים להתאים לאלו שרוצים לפתור את הבעיה במהירות ובקלות, במקרים בהם הטיפול העצמי לא עזר ובסתימות שחוזרות על עצמן. במידה ואי אפשר להשתמש בכיור או בשירותים (או במקלחת) יש לציין זאת ולבקש מבעל המקצוע להגיע במהירות ולהחזיר את הבית לתפקוד תקין.

התקנת כלים סניטריים

מדי פעם יכול לעלות הצורך להחליף את הכלים הסניטריים כשהפעולה הנפוצה ביותר היא החלפת הברזים. פעולה זו יכולה להיראות פשוטה ובמיוחד לאנשים שיש להם ידיים טובות וכישרון לעבודות טכניות. עם זאת, מומלץ להזמין אינסטלטור בתל מונד שיבצע את העבודה.

טיפול לא נכון בכלים הסניטריים וחוסר תשומת לב עשוי להוביל לתוצאה שנראית מעולה אך עם הזמן תיצור מצב של נזילה. כל החלפת כלי כמו ברז או אסלה, דורשת גם בדיקת איטום, אחרת המים יצאו החוצה (בדרך כלל באיטיות) וייגרם נזק באזור המטופל.

החלפת צנרת בתל מונד

לרוב, החלפת צנרת תתבצע כחלק משיפוץ. עם זאת, לעתים בשל פגיעה יש צורך להחליף חלק מהצנרת או כולה. ההחלטה לבצע טיפול בכל המערכת אינה החלטה שמתקבלת בקלות ויש לבחון את הבעיה לעומק, לקבל הצעת מחיר ואז להחליט אם וכיצד לצאת לדרך.

בתהליך ההחלפה יש להתייחס לא רק לבעל המקצוע המבצע אלא להחליט באיזו צנרת להשתמש. כדאי להתייעץ יחדיו, לבחון מה המשמעות של כל חומר ואם אפשר, להתחיל את העבודה לאחר בחינת כל הנתונים. במידה וההחלפה מתבצעת בעקבות פיצוץ, יש לטפל בו באופן מידי ולא תמיד אפשר יהיה לבחור את הצנרת מבעוד מועד.

הגברת לחץ המים

בעיות של לחץ מים יכולות להופיע בברז אחד יחיד והן יכולות להופיע בו זמנית בכל הבית. במידה ויש בעיה בברז אחד בלבד, יתכן שמדובר באבנית שהצטברה על פיית הברז וניתן לתקן את המצב לבד או בעזרת אינסטלטור בתל מונד בקלות יחסית.

במידה והבעיה של לחץ המים מופיעה בכל הברזים ואף האסלות מתמלאות לאט, יש צורך למצוא את מקור הבעיה ולטפל בהתאם. חשוב להבין כי אין סיבה אחת שגורמת לבעיה ולכן חשוב לבחור בשרברב שיכול לבצע את העבודה ביסודיות.

שיפוץ חדרי רחצה

שיפוץ הבית מחייב את כניסתם של אנשי המקצוע המתאימים. אחד מהם הוא אינסטלטור בתל מונד אשר יבצע את כל הקשור למערכת המים. בתהליך שיפוץ שכולל את החדרים הרטובים ובהם המקלחות, השירותים והמטבח, תפקידו של השרברב יהיה להחליף את הצנרת בחדשה (בהנחה שיש צורך) ולהתקין את כל הכלים הסניטריים.

בתהליך שיפוץ מומלץ להזמין רק בעל מקצוע מנוסה עם "קבלות". כלומר, כדאי לשאול אותו על הניסיון הקודם ולבקש לשוחח עם לקוחות שהוא עבד איתם כדי להתרשם מהעבודה שביצע. כיוון שמדובר בדרך כלל בעלויות גבוהות, יש להקדיש תשומת לב רבה לבחירת בעל המקצוע.

טיפול בנזילות

אינסטלטור יכול לבצע טיפול בנזילות אשר מופיעות על הקיר או בחיבורים בין הכלים הסניטריים לבין המקומות להם הם מחוברים. במקרה של נזילה שמופיעה על הקיר או מהרצפה, הבעיה לרוב תהיה פגיעה בנקודה מסוימת בצנרת. אם הרטיבות מופיעה על התקרה, הבעיה לרוב תגיע מהקומה העליונה, כך שמדובר על בעיית איטום בגג או בצנרת של הדיירים שמעל.

חשוב לשים לב כי לפני הטיפול בנזילה יש להבין מה הבעיה. כדאי לבדוק מראש כיצד מתבצע האבחון ולהזמין אנשי מקצוע המתמחים באיתור נזילות לפני התחלת החפירות בקיר. היום ישנן מצלמות שנותנות מידע מדויק על הבעיה לפני תחילת הטיפול וכך נחסכת עוגמת נפש מחציבות מיותרות והטיפול עצמו יכול להיות ממוקד ובזכות כך גם זול יותר.

החלפת גופי חימום

במידה והדוד כבר לא מחמם את המים, יש לבדוק מה גורם לכך ולהביא איש מקצוע שיכול לטפל או אפילו להחליף את הדוד. אי אפשר לדעת מראש מה בדיוק המקור לבעיה וכדאי לדעת כי לאחר כשבע עד עשר שנים מיום החלפת הדוד יתכן ויהיה צורך להחליף אותו.

את הדוד או את גוף החימום יש להחליף תוך הקפדה על אמצעי הזהירות והעבודה תתבצע רק על ידי אינסטלטור וחשמלאי.

שאלות נפוצות על שירותי אינסטלציה

כולנו רוצים להזמין אינסטלטור אמין שנוכל להיות רגועים שיבצע את העבודה כראוי. בדרך למציאת בעל המקצוע הנכון יכולות לעלות אצלנו שאלות רבות הנוגעות למה שהוא יכול לבצע ולאופן העבודה. כאן ריכזנו שאלות נפוצות על השירות:

מתי נזמין אינסטלטור בתל מונד?

ככל שהבעיה חמורה יותר כך הדחיפות בטיפול גבוהה יותר. באופן כללי, אינסטלטור בתל מונד יגבה תשלום גבוה יותר על עבודות שמתבצעות באמצע הלילה, סופי השבוע או בחגים. אם אין ברירה כמו במקרים של פיצוץ בצנרת, סתימה שמונעת שימוש בשירותים או בכיור, יש לבצע קריאה מידית.

במידה ויש צורך לבצע עבודות שוטפות כמו החלפת כלים סניטריים או אפילו במקרה של סתימה חלקית (של מים שיורדים אך לא באופן מושלם וחלק), יש להמתין לשעות העבודה הסטנדרטיות ואז להזמין את האינסטלטור. במידה ומדובר בשעות לא רגילות כדאי לשאול על תעריף ההגעה מראש.

אילו עבודות האינסטלטור יכול לבצע?

אינסטלטור הוא בעל מקצוע אשר יכול לבצע מגוון עבודות וזאת בהתאם להכשרה ולניסיון שלו. בין היתר הוא יכול לפתוח סתימות בכיורים, באסלות ובנקודות שונות במערכת. הוא יכול להתקין כלים סניטריים חדשים במסגרת שיפוץ או כשיש צורך בהחלפה נקודתית. ישנם בעלי מקצוע אשר יכולים לאתר נזילות ולתקן משאבות מים.

במידה ויש לו ניסיון בכך, הוא יוכל להתקין את המערכת או להחליף את זו הקיימת בחדשה. רבים מהאינסטלטורים יבצעו עבודות לשיפור לחץ המים ויוכלו לבצע תיקונים קטנים. בשיחת הטלפון מומלץ לתאר את הבעיה ובמיוחד אם היא נראית מורכבת כדי לוודא שבעל המקצוע מנוסה בתחום.

איך הכי נכון לקבל הצעת מחיר לעבודה?

במקום לחכות שהאינסטלטור יגיע אל הבית עדיף לשאול בטלפון מה מחיר הביקור. אלא אם מדובר על הגעה לצורך קבלת הצעת מחיר לעבודה שנחשבת לגדולה (כמו לפני שיפוץ), יש לנסות לקבל הצעת מחיר לביקור כבר בטלפון.

יש לתאר את הפעולה הנדרשת ולבקש מהאינסטלטור להגיד כמה כסף הוא מבקש על כך שיגיע. יש לציין כי בעל מקצוע אשר צריך להגיע למקום רשאי לבקש תשלום על כך. במידה ותידרש יותר עבודה מכפי שתואר בשיחה, המחיר עשוי לעלות ואפשר לבקש לדעת מה המחיר לפני שהעבודה מתבצעת.

האם ישנן בעיות שלא דורשות אינסטלטור?

כן. ישנן בעיות שונות וקטנות שאפשר לפתור גם באופן עצמאי, אך הדבר תלוי בנכונות להקדיש להן זמן ותשומת לב. בין היתר ניתן לפתור בעיות הנובעות מאבנית על הברזים על ידי ניקוי יעיל של הפילטר. ניתן אפילו לפתוח סתימות קלות בכיור אך יש צורך בהפעלה של מעט כוח ולהקפיד על הכללים.

הטיפול במערכת האינסטלציה ובוודאי כאשר מדובר בעבודות קלות, אינו מחייב אישור או תעודה (בשונה ממערכת החשמל) ולכן ישנן עבודות קטנות שאפשר לבצע לבד בבית כדי לשפר ולשמור על הצנרת. במקרה שהתיקון העצמי לא הצליח יש להזמין אינסטלטור. בכל מקרה מומלץ להימנע מפעולות מורכבות או שלא ברור כיצד לגשת אליהן ומומלץ שלא להחליף כלים סניטריים באופן עצמי.

כיצד יש לפעול במידה ושעון המים רץ ללא סיבה?

אם שעון המים ממשיך לרוץ, יש לכך סיבה. הסיבה יכולה להיות ברז שממשיך לדלוף ואז ככל הנראה החלפתו תפתור את הבעיה. במידה ואי אפשר לראות את מקור הבעיה ככל הנראה היא נמצאת בתוך הקירות ואזור מסוים בצנרת נפגע. גם אם כרגע לא ברור מה התוצאה של הנזילה, בשלב מסוים נראה מים על הקירות, עובש או עיבוי.

במידה והשעון רץ ללא סיבה או שחשבון המים התנפח, יש לחשוד בנזילה, לאתר את הבעיה ולטפל בה בהקדם. חשוב להבין כי הסיכוי לכך שהבעיה תגדל גבוה ובכל מקרה היא לא תיעלם מעצמה. מומלץ לוודא כי לבעל המקצוע ישנם אמצעים לאיתור הפגיעה לפני הגעתו לטיפול.

מציאת אינסטלטור בתל מונד

אחת הבעיות עם הזמנת אנשי מקצוע לבית היא החשש מכך שהם לא יבצעו את העבודה על הצד הטוב ביותר או שהם יגבו מחיר שאינו הוגן או אינו תואם את העבודה שנעשתה. הבעיה הזו נפוצה ובמיוחד כאשר מוזמן בעל מקצוע לא מוכר וללא גב. כלומר, אחד שעובד ללא אנשי מקצוע נוספים, בלי חברה שנותנת לעבודתו גב ולעתים אף ללא ניסיון.

בבחינת אתרי האינטרנט אפשר לראות לא פעם ביקורות ובעיקר לבחון אם מופיעה ביקורת שלילית על האינסטלטור. ניתן לקרוא וללמוד על הניסיון של בעל המקצוע מהאתר וגם משיחת הטלפון הראשונה. במקרה וכל שנדרש הוא פתיחת סתימה הבעיה ניתנת לפתרון גם על ידי אנשים פחות מנוסים. במקרה ומדובר על טיפול בנזילות ופרויקטים גדולים, יש לוודא כיצד השרברב יטפל בבעיה.

נקודה נוספת חשובה ביצירת קשר והזמנת בעל המקצוע נוגעת לעלויות. תמיד כדאי לוודא מהי העלות של הביקור ולבקש לדעת מה תהיה העלות לפני תחילת העבודה. במידה והאינסטלטור צריך לבצע שיפוץ או עבודה גדולה, הוא יגיע למקום, יראה תוכניות או יבין מה מצופה ממנו ויציע הצעת מחיר מסודרת. כמובן, במקרה זה לא מדובר בביקור לצורך תיקון תקלה ולכן לא נדרש כל תשלום.

לפנות תמיד רק למומחים

עולם האינסטלציה ידוע באנשי מקצוע מעולים שעושים את עבודתם תוך מתן תשומת לב לכל הפרטים וישנם אנשי מקצוע אשר לא מבצעים את המוטל עליהם. הדרך הטובה ביותר למצוא את איש המקצוע המתאים היא לפנות אל המרכז לאינסטלטורים וליהנות מיחס אישי, אנשי מקצוע מעולים וחברה שנותנת לך גב לכל שאלה ובעיה.