איתור נזילות במבנים – ככה בודקים כיום איתור נזילות!

איתור נזילות במחיר משתלם!שירות יעיל ומקצועי!

נזילות מים במבנה בו אנו גרים או עובדים, עשויות לגרום לנזק במידה ולא מגלים אותן בזמן. הבעיה היא במיוחד בנזילות סמויות, כאשר אין אנו מבחינים בסימנים מיוחדים מראים על קיומה של נזילה. זו הסיבה, כי כל מבנה, חייב לעבור בדיקות איתור נזילות מים במבנים, כאשר הבדיקות הן תקופתיות בכל שנה-שנתיים . בדיקות אלה, עשויות להיות תכופות יותר, אם מדובר בצנרת ישנה של למעלה מ-15 שנה. הזנחה בבדיקת נזילות במבנים, עשויה לגרום לנזק בלתי הפיך למבנה ואף לסכנה של המבנה ומי שנמצא בו. מים מחלחלים למטה מכוח הכבידה,עד ליסודות המבנה,מה שיחליש אותם. סכנה נוספת היא התחשמלות, היות ומים וחשמל הם גורמים מסוכנים כאשר הם נמצאים יחד. המים מחלחלים בכבלי החשמל וסכנת התחשמלות, עשויה לקרות בכל רגע נתון. היום, קיימות שיטות מתקדמות ומשוכללות של איתור נזילות מים, גם אם מדובר בנזילות סמויות. חברות אינסטלציה, מחזיקות במכשור משוכלל ומתקדם,ארש מטרתו היא למצוא מיד את האזור שבו קיימת נזילת המים,אם בגלל צנרת שהתפוצצה, או בגלל בעיה אחרת.

מכשור משוכלל ומקצועי, כגון מצלמות תרמיות ומכשור נוסף לגילוי נזילות תת קרקעיות כמו לדוגמא, מצלמות בעלות סיבים אופטיים, אשר חודרות למערכות ביוב ומים תת קרקעיות,כאשר מצלמות אלה,מחוברות למחשב נייד של אחד מאנשי הצוות, אשר עוקב אחר הצילומים,מה שיכול לתת אינדיקציה מדויקת לגבי מיקום הנזילה וממה היא נובעת. לפני שמזמינים חברה, אשר מתמחה בנושא של איתור נזילות במבנים, יש לבדוק לגבי איטום המבנה, אם מדובר בנזילות שנמצאות בתוך המבנה. לעיתים סדקים בקיר, או איטום כושל, עשוי לגרום לנזילת מים, במיוחד בתקופת החורף.

איתור נזילות במבנים

ההבדל בין איתור נזילות לפני כמה עשורים לבין איתור שנעשה היום

החדשות הנפלאות הן, שאין צורך לשבור קירות על מנת לבצע איתור נזילות במבנים. גלאי תרמי מצלם את קירות המבנה, כך שבאמצעות גוונים שנראים על המסך, ניתן להבין היכן נמצאת הנזילה. חברת האינסטלציה, תחליף את הצינור הפגום באמצעות פתיחה קטנה ומדויקת של הקיר. בזמנו,לפני שהטכנולוגיה התפתחה, אינסטלטור, היה מנחש או על פי ניסיונו היה מהמר על איזור מסוים בקיר והיה שובר חילק גדול ממנו, מה שגרם לנזק רב, ולהוצאות גבוהות היום, האבחון מדויק ומהיר ואף התיקון עצמו. הבית, יחזור לשגרה מלאה בתוך זמן קצר וניתן לבצע את כל הפעולות הנחוצות, כאשר צנרת המים תקינה. היום ישנה מודעות רבה לשיטות של איתור נזילות במבנים ולכן, הדרישה לאיתור נזילות היא גבוהה.ישנן שיטות רבות וציוד משוכלל של חברות אינסטלציה, כאשר כל ציוד מיועד לסוג של גילוי נזילה אחרת, אם בפנים הבית, או אם כאשר הנזילה היא תת קרקעית.

האם הנזילה מגיעה מהדירה שלכם?

בבנייני מגורים, ניתן לראות, כי לא תמיד, מקור הנזילה היא ממי שהזמין את שירות איתור נזילות במבנים, כי אם מהדירה של השכן, אשר נמצאת בקומה העליונה. במקרה זה, יש לחייב את השכן, הן על דמי הביקור ועלות הבדיקה והן, על הנזק שנגרם לדירה. לפעמים, חברת אינסטלציה, אשר בדקה היטב את מצב צנרת המים, מגיעה למסקנה, כי בגלל הבלאי המואץ ל צנרת ישנה, יש להחליף אותה בחדשה, היות והתקלות, תהיינה תכופות, כך שבכל תקופה קצרה, יש להזמין בעל מקצוע בתחום האינסטלציה מה שיגרום לעלויות רבות ולכן, ההמלצה של חברות אינסטלציה ה,להחליף את הצנרת ולזכות בצנרת תקינה, ראש שקט וחיסכון של כסף. אמנם החלפת צנרת כרוכה בלא מעט כסף, אבל כמו כל דבר שיש להחליף, במיוחד כאשר במערכת זו אנו משתמשים לעיתים מאוד תכופות בכל יום. ניתן לבצע בדיקה עצמית, כאשר אתם חושדים שקיימת נזילה סמויה. יש לסגור את כל הברזים בבית ולגשת לשעון המים,כך שאם הוא ממשיך להסתובב למרות שהברזים סגורים כולם, סימן שבאחד מהצינורות או יותר ישנה נזילה.

איתור נזילות בגז לשטחים חיצוניים

אחת השיטות לאיתור נזילות והיא אף אחת מהשיטות המדויקות, היא איתור נזילה בגז. מדובר על שיטת איתור נזילות מים מחוץ למבנים, כגון חצר של בית או מבנה. שיטה זו של איתור נזילה, נועדה לבדיקת צנרת בעומק של 12 מ' מתחת לקרקע. רק כאשר לא ניתן להשתמש במצלמה תרמית או סיבים אופטיים, ניתן להשתמש באיתור נזילות בגז. בכל השיטות של איתור נזילות במבנים, עליכם לבקש דו"ח על הממצאים שגילה צוות האינסטלציה באמצעות הבדיקה המתאימה באמצעים משוכללים. בדיקת נזילת מים בגז למשל, היא יקרה יותר ויש לרוקן את המים מצנרת המים, הניאגרה וכדומה לפני ביצוע בדיקת איתור נזילת המים.

איתור נזילות במבנים

הבחנתם בנזילת מים? – אל תדחו את האיתור והתיקון

כאשר מבחינים בנזילת מים, כגון עובש, קילופי צבע וטיח, ריחות של עובש, יש להזמין מיד,בדיקת איתור נזילות במבנים, כאשר ניתן יהיה לאבחן מיד מהיכן הנזילה ולסדר אותה בהקדם. אחד מהסימנים של נזילת מים, במיוחד אם היא סמויה, הוא לחץ המוך של זרם המים, חשבון מים מנופח ועוד.נזילות בתוך המבנים,לפעמם קשים יותר לאיתור, הסיבה היא שהצנרת עוברת בכל קירות הבית. למשל נזילה מהחלונות או מאחת התקרות בבית, ייתכן ונזילה זו, צפויה להתרחש בימי החורף כאשר יורדים גשמים, היות ובמקרים רבים, נזילות נובעות מאיטום לקוי. רוב הנזילות והנזקים מהן, קורות בזמן הכי לא צפוי, כמו ערבי שבת, חג, או בשעות לא מקובלות כמו מאוחר בלילה. זו הסיבה כי תמיד יש להיות עם האצבע על הדופק ולבדוק נזילות מים לפחות אחת לשנה, כך שלא ייגרמו סכנות כגון התחשמלות, נזק לריהוט ולמבנה , הצפה ועוד.

נזילות במרתף אינה תופעה שכיחה

יש לציין, כי נזילות במרתף אינן שכיחות, במיוחד בימים גשומים. בתים פרטיים שבנויים עם מרתף, לא אחת הבידוד לקוי, או שאין משאבת מים שסופחת את מי הגשמים, לכן יש לגלות איתור נזילות במבנים מסוג זה, באמצעות מכשור אלקטרוני משוכלל. לאחר הבדיקה, ניתן יהיה לדעת את סוג או שיטת התיקון של הנזילה, לדוגמא, אם להזמין חברת איטום, או אם צוות האינסטלציה אשר ביצע את הבדיקה הוא זה שיחליף צנרת, או יבצע תיקון הקשור למערכת המים במבנה. כשבוחרים חברה שתבצע עבורכם איתור נזילות במבנים, שימו לב, כי לאחר התיקון החברה תיתן לכם קבלה שהיא למעשה גם האחריות על התיקון. יש להשוות לפחות 3 הצעות מחיר, מחברות וותיקות לאינסטלציה, כך שתוכלו להשוות את המחירים וכן, לוודא מראש כבר בשיחת הטלפון, אם לחברה יש את הציוד המתקדם והמשוכלל ביותר לאיתור נזילות במבנים השונים. אם יש לכם המלצות ממכרים, חברים או בני משפחה, לגבי חברת אינסטלציה מקצועית, כדאי לבדוק הצעות אלה, היות וניסיונם של אנשים אחרים, יכול להוות אינדיקציה נכונה לבחירה מושכלת של חברת אינסטלציה מקצועית ואמינה.

שכאשר אתם בוחרים חברה שתאתר לכם את הנזילה מהגג כדאי שאותה חברה גם תתקן את הבעיה תוך כדי חתימה על אחריות לשלוש שנים לפחות. במידה ותיקחו בעל מקצוע שיאתר את הנזילה ובעל מקצוע אחר לתיקון סביר כי במידה והנזילה תמשיך כל בעל מקצוע יאשים את השני. האחד יטען כי אתר את הנזילה וזה שתיקן ביצע עבודה רשלנית והשני יאשים את בעל המקצוע שאיתר את הנזילה ויאמר שתיקן בהתאם לנתונים שקיבל.

ראו גם: שירותי איתור נזילות | כמה עולה איתור נזילות

צרו קשר ונציג מטעם החברה יחזור אליכם בהקדם!

עיקרי הדברים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Nuflow
Nuflow

חברת NUFLOW איתור נזילות היא חברה ותיקה ומקצועית, בעלת מוניטין רב מאוד בתחום איתור הנזילות גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי, התעשייתי והציבורי
בחברה תוכלו למצוא צוות של אנשי מקצוע מסורים ואכפתיים, שחיים את המקצוע שלהם כל היום בכל יום מחדש ועושים את כל מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים בשירות שנותנים לכם.

פוסטים נוספים

צילום קווי ביוב מחיר

צילום קווי ביוב מחיר

צילום קווי ביוב מחיר צילום קווי ביוב הוא שירות הניתן על ידי מומחי ביוב מוסמכים, אשר ניתן בדרך כלל במקרים בהם יש צורך באיתור נזילות

Read More »
צילום צנרת ביוב מחיר

צילום צנרת ביוב מחיר

צילום צנרת ביוב מחיר ישנם מקרים שונים בהם עולה הצורך בצילום צנרת ביוב. מאחר ומדובר בעבודה לא פשוטה, המתעסקת עם מערכת שלרוב לא נעים להתעסק

Read More »

צילום קווי ביוב בחריש

מערכת הביוב הינה אחת המערכות בבית (ובכלל) אשר רוב האנשים נרתעים ממנה ודי בצדק. מדובר במערכת המכילה את הפסולת הפיזית היוצאת מגופנו וברגע שיש בה

Read More »

צילום קווי ביוב בעומר

מערכת הביוב הינה אחת המערכות בבית (ובכלל) אשר רוב האנשים נרתעים ממנה ודי בצדק. מדובר במערכת המכילה את הפסולת הפיזית היוצאת מגופנו וברגע שיש בה

Read More »