איתור נזילות בעמק יזרעאל

מחפשים חברה מקצועית המתמחה באיתור נזילות בעמק יזרעאל? סובלים מרטיבות בקיר ולא יודעים לאתר את מקור הנזילה! הגעתם בדיוק למקום הנכון! המדריך הבא יענה על כל השלאות בתחום איתור הנזילות ויסייע לכם להבין מה אתם צריכים לעשות שלב אחר שלב.

החשיבות של איתור נזילות בעמק יזרעאל – נזילה מאתרים לא מזניחים

בעיות רטיבות הן בין הנושאים הכי מהותיים בנכסים, בתים ומשרדים מסוגים שונים. חדירה של מים או התפשטות של מים ממקור קיים יכולים להוביל לנזקים של ממש בקירות הבית הפנימיים והחיצוניים, בגג, במרצפות, בצנרת, להוביל לפיצוץ גדול יותר ולכן אם אתם מזהים רטיבות מכל סוג שהוא פשוט אסור להזניח את זה בשום אופן.

איתור נזילות בעמק יזרעאל

למעשה ניתן לחלק את הגורמים והסיבות להופעה של רטיבות בבית לשלוש קבוצות:

 1. כשלים במערכת האיטום
 2. כשלים במערכת אספקת המים
 3. כשלים במערכת הניקוז – מי שופכין ומי דלוחין

בנוסף, במידה ואתם עוברים לנכס חדש, דירת יד שניה או אפילו בונים בית בעיר עמק יזרעאל, בדיקת איתור נזילות היא דבר שמומלץ מאוד שלא לוותר עליו.

רטיבות – איך יודעים מה הסיבה?

אנשים רבים שמים לב כי מתחילים להופיע כתמי רטיבות בדיוק שהחורף מגיע. רטיבות יכולה להיווצר ממגוון רחב של סיבות כמו למשל בעיות במערכת האיטום – איטום חיצוני – חדירה של מי גשם או איטום פנימי, כשל ביישום הרובה במקלחת ובחללים רטובים אחרים, נזילה מהשכנים שלמעלה, בעיות בגג ועוד. הרבה פעמים עובר זמן לא רב מהרגע שעברנו לבית עד הרבה שמופיעה הנזילה או הרטיבות. תהליך התיקון מאוד תלוי במורכבות הנזילה ובחומרה שלה שכן יש מקרים בהן ניתן לתקן זאת ממש בקלות ויש מקרים מסובכים בהם נדרשת חציבה בקיר, פירוק מרצפות, החלפת צנרת וכדומה. 

איתור נזילות במצלמה טרמית בעמק יזרעאל

אחת הבעיות עם איתור נזילות בעמק יזרעאלהוא העובדה שרוב המערכות הגורמות לרטיבות נסתרות מהעין ועוברות מתחת לטיח ומתחת לריצוף. לכן, רק בעלי מקצוע שיש להם את הידע, הניסיון, ההבנה ולא פחות חשוב מכך הציוד הטכנולוגי המתאים לאיתור נזילות ונזקי אינסטלציה יכולים לסייע לכם בבעיות מורכבות.

קצת על רטיבות ועיבוי

יש כמה מאפיינים אשר דרכם ניתן לקבוע את תנאי הנוחות במבנה והם:

 1. טמפרטורת אוויר בתוך הבפנים- בחורף מינימום 18 מעלות, בקיץ מקסימום 28 מעלות.
 2. הפרשי טמפרטורות במשטחים פנימיים של הקירות העוטפים את הבניין ובאוויר הפנימי – 3 מעלות.
 3. חום הנוצר כתוצאה מפעילות שלנו.
 4. קרינת מעטפת אופטימלית.
 5. לחות אופטימלית.

תהליכי רטיבות ועיבוי נגזרים מכל המאפיינים הללו. כאשר יש חריגה של תנאי הנוחות במבנה, נוצרת בעיה המובילה להיווצרות של עיבוי ואז לרטיבות.

מה יכול עוד להוביל לרטיבות פרט לעיבוי?

 1. מי גשמים
 2. דליפות
 3. רטיבות מתחת לרצפות כתוצאה מבעיות ניקוז וליקויים בבנייה
 4. ליקויים באיטום
 5. מגע של מי תהום עם הרצפה מבחוץ

כיצד ניתן למנוע רטיבות כתוצאה מתהליכי עיבוי?

הדבר הראשון שאפשר לעשות הוא להגביר את עוצמת האוורור בבית. בנוסף, יש להימנע מהזנחה של נזילות. כדאי גם לצמצם ככל הניתן מקורות לחות פנימיים ולהגדיל את ההתנגדות התרמית של מעטפת המבנה.

איתור נזילות בעמק יזרעאל כתוצאה מבעיות איטום

כאשר מדובר בנזילות כתוצאה מבעיות במערכת האיטום, לרוב הן יכולות להיגרם ממספר סיבות עיקריות:

 1. מערכת איטום לא תקנית או לא מתאימה
 2. ביצוע לקוי
 3. שימוש בחומרי בניה שאינם מתאימים לצורך

אחת הבעיות הכי קשות להתמודדות וגם הכי מפוצות בדירות ובבתים צמודי קרקע היא היכולת שלנו לבודד את האזור הרטוב מהאזור היבש כאשר הרטיבות כבר קיימת. למשל, במצבים בהם קירות הבית נוגעים בקרקע והיא עשירה במים, היכולת לבודד את החדרים הסמוכים מאוד בעייתית. באמצעות מצלמות תרמיות ומצלמות סיבים אופטיים עליהם נדבר בהמשך ניתן לבצע בדיקות רטיבות הן בקירות והן ברצפות של הנכס. לאחר מכן מקבלים דו“ח הנדסי מפורט עם כל הליקויים והתיקונים שחייבים להתבצע.

ההבדל בין איתור ליקויים ונזילות באמצעות בדיקה גלויה לבין שימוש במכשירים ומצלמות מתקדמים?

נכון, יש לא מעט מקרים שבהם כן ניתן לאתר את הבעיה באמצעות בדיקה גלויה. במקרים כאלה קל מאוד להבין את מקור הרטיבות או הנזילה. יחד עם זאת, יש המון מקרים שבהם הבדיקה הגלויה פשוט לא מספיקה וגם לא יעילה. אם אנחנו רוצים להימנע מקידוחים וחפירות עוד לפני שבכלל עלינו על הבעיה, יש צורך בשימוש במצלמות ומכשירים מיוחדים לאיתור נזילות.

אילו ליקויים יכולים להתגלות באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם?

 • נזילות מהצנרת
 • רטיבות בחלק התחתון של הקירות כאשר מקור המים הוא מבחוץ – רטיבות קפילרית
 • כתמי רטיבויות בקירות
 • כתמי רטיביות בתקרה
 • איטום לקוי
 • ניקוז לקוי של החצר
 • ועוד…

איתור נזילות בעמק יזרעאל באמצעות מצלמה תרמית

מצלמת תרמית נחשבת היום לאחד הכלים היעילים והאפקטיביים בתחום של איתור נזילות בעמק יזרעאל. כאשר מדובר בנכסים כמו בתים או דירות מאוד ישנים, שם הצנרת מונחת בשיטה המכונה קומפליטים, דבר שבעצם מאוד מקשה על בעלי מקצוע לזהות את תוואי הצנרת מצלמה תרמית תמיד תיכנס לתמונה בשלב זה או אחר. היא עוזרת לנו לזהות את מקור הנזילה במגוון של מקרים כמו למשל פיצוצי מים בין קומות, רטיבות שמגיעות מהשכן למעלה, אזורים שנמצאים מעל הפאנלים, מפגשים שבין האריחים וכדומה. 

במצלמה התרמית נהוג להשתמש רק לאחר שבדקנו את כל מקורות המים שמעל פני השטח כמו אסלות, כיורים, סיפונים וברזים. רק כאשר לא מצאנו שאף אחד מהכלים הללו נוזלים או מטפטפים ועדיין יש לנו נזילה בין אם זה מהשכן ובין אם זה מהבית שלנו, שווה לעבור ולבדוק את מחלק המים שלנו.

אם המחלק יבש והשרוולים והמוליכים בפנים יבשים ולא מוליכים מים, אז כנראה שיש פיצוץ או נזילה נסתרת שמקומה מתחת לבלטות. זה בדיוק המקום ששווה להיעזר במצלמה תרמית מקצועית לצורך איתור נזילות בעמק יזרעאל או בכל מקום אחר.

השימוש במצלמה תרמית מביא איתו מגוון רחב של יתרונות. ראשית כל, המצלמה התרמית יכולה למקד אותנו ולסייע לנו להבין איפה ממוקם הפיצוץ וכך בעצם לחסוך לנו המון כסף.

בנוסף, השימוש במצלמה תרמית לצורך איתור נזילות מקצר משמעותית את תהליך איתור הנזילה. הצילום התרמי ממקד אותנו ברדיוס של כמה סנטימטרים בודדים ממקור הפיצוץ.

ברגע שאנחנו יודעים על רטיבות מסוימת או שיש סימני רטיבות אצל השכן, בעל מקצוע שיש ברשותו מצלמה תרמית יכול להראות לנו דרך המצלמה סוג של כתם כחול או אדום המעיד על הפרשי טמפרטורות. בדרך כלל זה יהיה בתוך הקיר או מתחת למרצפות. אם מדובר בפיצוץ של ברז מים קרים לרוב נראה כתם כחול ואם מדובר בפיצוץ של ברז מים חמים, הכתם יהיה אדום.

האם כל אחד יכול לעשות שימוש במצלמה תרמית לצורך איתור נזילות בעמק יזרעאל?

ראשית כל אנשים פרטיים לא מחזיקים סתם ככה מצלמה כזו. מדובר במכשיר מאוד יקר. לכן, חשוב לבחור בבעל מקצוע שיש לו מצלמה תרמית וגם יודע לעשות בה שימוש ולקרוא בצורה יסודית ומקצועית את כל הנתונים כי בסופו של דבר אנחנו רוצים לטפל בבעיה. המחיר של שימוש במצלמה תרמית יקר בהרבה מבדיקה ויזואלית אבל בשלב התיקון הבדיקה הזו יכולה לחסוך המון כסף וזמן, לכן במקרים רבים זה שווה את זה.

איתור נזילות באמצעות מצלמת סיב אופטי

דרך נוספת לאיתור נזילות בעמק יזרעאל היא באמצעות מצלמה מיוחדת סופר מתקדמת ומאוד מאוד קטנה הנקראית מצלמת סיב אופטי 360 מעלות. מצלמה זו נחשבת בעצם למצלמת וידיאו בעלת סיב גמיש שמגיעה בכל מיני אורכים ומידות כך שהיא מסוגלת להיכנס לתוך צינורות או חללים בהם קיים החשד לנזילה או סתימה. למעשה, מצלמת סיב אופטית מצוינת במקרים בהם אין אנו יכולים לראות חלקים נסתרים והיא חוסכת לנו זמן יקר. היא מאירה בעצמה ויכולה לשדר לנו תמונות וסרטונים באיכות סופר גבוהה.

מתי כדאי לעשות שימוש במצלמת סיב אופטי?

 1. כשיש פיצוץ מים שאי אפשר להבין את המקור שלו ובדקנו את הצנרת של המים החמים והצנרת של המים הקרים.
 2. במקרים של סתימות בביוב שחוזרות על עצמן ואנו לא מבינים מדוע.
 3. במצבים של סתימות בשירותים או באמבטיה.
 4. במצבים של דליפות וכתמים אשר מופיעים ונעלמים לפרקים בתקרה.
 5. במקרים של רטיבות בקירות שלא יודעים את המקור שלה.
 6. לגילוי כשלים ובעיות איטום.
 7. כשרוצים לקבל תמונות מחללים סגורים ואי אפשר להגיע אליהם כמו מתחת לאמבטיה או לאמבט ג‘קוזי, בבריעות שחיה וכדומה.

גלאי גז ומימן לאיתור נזילות

דרך נוספת לאיתור רטיבות ונזילות היא באמצעות גלאי גז ומימן. מדובר למעשה בסוג של חיישן המתאים לאיתור נזילות מים במערכות אינסטלציה ביתיות. החיישון מגלה על דליפת גז בתוך צנרת המים שמראה בעצם מאיפה מקור הנזילה. הגז בו עושים שימוש הוא חנקן – 95% ומימן – 5%. בעל המקצוע עובר לאורך כל הצנרת ובעזרת החיישן מחפש את הדליפה. החיישן קולט כל סוג של דליפה בצנרת ומתריע לנו על כך ואז אפשר לחשוף את אזור הצנרת שם יש חשד לנזילה ולתקן.

החשיבות של בחירת חברה או איש מקצוע מנוסה באיתור נזילות

מדובר בעצם בשלב הקריטי שיסייע לכם להיפטר מהנזילה ולפתור את הבעיה מהשורש. יש היום כל כך הרבה חברות ואינסטלטורים אשר רכשו מצלמה תרמית או מצלמת סיב אופטי וקוראים לעצמם מומחים לאיתור נזילות בעמק יזרעאל. כאן בדיוק אתם כצרכנים חייבים להפעיל שיקול דעת ולהזמין אליכם הביתה אך ורק אדם ישר, מקצועי, אמין ומנוסה באיתור נזילות. כמובן שאם מדובר בנזילה פשוטה שקל לאתר אותה אין זה קריטי אבל אם מדובר בעבודה מורכבת כאן בדיוק יהיה ההבדל גם בתהליך הבדיקה היסודי, גם באיתור מהיר של הבעיה וגם בתיקון שלה. לכן, בדקו היטב כמה אנשי מקצוע, שימו לב לקריטריונים כמו זמינות, שנות ניסיון, מכשור, ידע, הכשרה ורק אז הגיעו להחלטה. כמובן שהמלצות מאנשים שאתם מכירים יכולות מאוד לעזור בעיקר במקרים מורכבים.

יש עוד מגוון של מכשירים ואמצעים לתיקון של נזילות כאשר כל מקרה נבחן לגופו. שילוב בין ניסיון, ידע מקצועי ומכשור מתקדם הוא המתפתח לאיתור נזילה מהיר ותיקון יסודי של הבעיה.

לסיכום, בין אם אתם מזהים רטיבות ובין אם עדיין לא, כדאי לפנות לחברה מקצועית המתמחה באיתור כשלי אינסטלציה ונזילות. מאוד מומלץ שלא להזניח את הבעיה, גם אם אתם לא יודעים מה המקור שלה ולהקדים תרופה למכה.