גילוי נזילות מים

גילוי נזילות מים

תהליך בדיקת נרטיבות במצלמה טרמית

 

גילוי נזילות מים – הדרך הקלה למניעת נזק גדול

נזילת מים בתוך דירה או בית היא צרה גדולה במיוחד, גם אם המדובר בנזילה קטנה במיוחד. הסיבה לכך טמונה בעובדה שלא רק שהנזק הנגרם לבית מבחינה אסתטית ומבחינת יציבות המבנה הוא גדול, אלא שמתווספים אליו גם נזק בריאותי שאנו חשופים אליו והוצאה כספית גבוהה. בנוסף, גם קשה מאוד לנקוט בצעדים עצמיים של ביצוע גילוי נזילות מים.

גילוי נזילות מים

גילוי נזילות מים, הוא מרכיב חשוב וקריטי בפתרון הבעיה כולה, במיוחד אם אנו מבקשים לעשות אותה במינימום של זמן, הוצאה כספית ובלאגן. פעילות זו, חובה שתעשה על ידי בעלי מקצוע מיומנים. אך עד שמגיעים לנקודה זו, דווקא לערנות שלכם- חשיבות רבה.

האינסטלטורים שלנו מקנים לכם במאמר הבא, כמה כלים מרכזיים היכולים לסייע לכם וגם כמה עקרונות והנחיות לפתרון הנכון והאפקטיבי ביותר.

כיצד נוצרת נזילה בבית?

קודם כל נבהיר, מה שאנחנו נראה לרוב זו אינה הנזילה, הטמונה בתוך הקיר או הרצפה אלא את הרטיבות, שהיא – התוצאה. למעשה, רטיבות יכולה להיגרם מ-2 מקורות. הראשונה היא כמובן הצנרת הביתית שלנו. לא תמיד אנו יודעים מה מצבה התחזוקתי של הצנרת ולכן בעקבות חלודה, תזוזות קרקע, אבנים וכד' הנמצאים בחול ולוחצים על דפנות הצנרת ועומסים וצרות אחרות היא נסדקת ונפרצת. התוצאה יכולה להיות זרזיף מים איטי שיוצא מן החור או גם משהו מאסיבי

גילוי נזילות מים פרטיים

יתר. המים, אינם נשארים במקום אחד. באופן טבעי הם מתפשטים דרך חללים בקירות או בריצוף ומוצאים להם אפיקים חדשים להתפשטות ובכך גם להגדלת הרטיבות.

הסיבה השנייה להופעת רטיבות היא פשוט איטום לא טוב. זה יכול להיות איטום לא מספיק או לא קיים בחלק החיצוני של הבית, אולי אפילו זה הטמון בקרקע, כך שמים הנמצאים בקרקע החיצונית או אפילו מי גשמים – חודרים דרך המעטפת ונכנסים אלינו לקירות הפנימיים. איטום לקוי יכול להיות גם בתוך הבית, ביחוד במפגש שבין הקירות לרצפה.

איך נוכל לבצע גילוי נזילות מים?

אתם לא תוכלו לרוב לבצע גילוי של נזילות במים אך שרברב מקצועי יידע לבצע איתור נזילה במהירות , לפחות לא את מיקומם המדויק אבל אתם בהחלט תוכלו לזהות סימנים, ברורים יותר או פחות, כי קיימת בעיה של נזילה. קודם כל, אין ברור יותר ממראה עיניים. במידה ואנו נתקלים בסממנים חיצוניים כמו קילופים או נפיחויות בקיר, כתמי רטיבות, רצועות טחב, ירקת ועובש ועיוות של משטחים או רצפות (ואפילו ברהיטים העומדים סמוכים לקיר) – יש לנו בעיה של רטיבות.

את האופציה השנייה של איתור נזילות מים מחיר, אנחנו כבר נרגיש בכיס. המדובר בכך שחשבון המים שלנו טופח פלאים, בלי ששינינו את הרגלי הצריכה. זה אומר, שבאיזשהו מקום, המים ממשיכים לזרום אבל לא דרך הברזים והמקומות הידועים לנו.

באיזו מערכת נמצאת הנזילה והאם היא בכלל בדירה שלכם?

כעקרון קיימים 2 מערכות צינורות הנמצאים בבית שלנו ובהם יכולה להתבצע פריצה בצינור ונזילה וחשוב להכיר אותן, בכל הקשור לנושא גילוי נזילת מים. הראשונה היא נזילה במערכת הביוב. בעצם הצנרת המנקזת החוצה את המים שאנו עושים בהם שימוש בתוך הבית. למשל: המים שיורדים בשירותים, המים מן המקלחת והמים משטיפת הכלים וכד'. גם מים אלו עוברים למערכת הביוב דרך צינורות העוברים בקירות וברצפת הבית.

 

המערכת השנייה

היא המערכת המספקת ומביאה לנו את המים מבחוץ אל תוך הברזים או לניאגרה בשירותים.  בעוד במערכת הראשונה, זו המובילה לביוב, הנזילה לא תהיה רציפה ותתרחש רק לאחר שאנו משתמשים במים (למשל הורדת מים בשירותים או פתיחת ברז), הרי שנזילה במער

נזילות מים

כת המספקת לנו מים הביתה תהיה רציפה ולא תפסק אם לא נטפל בה.

ככלל, עוד לפני שנזמין אינסטלטור מקצועי עם ציוד גילוי נזילות, ננסה להבין את מהות הנזילה ומקורה באופן כללי. נוכל לנקוט בכמה פעולות פשוטות: השיטה הטובה ביותר היא כמובן לסגור את כל הברזים ומקורות המים (גם זה של דוד השמש והברז המזין את הניאגרה). אם שעון המים ממשיך לרוץ, למרות שאין יציאת מים מאושרת על ידנו, הרי שקיימת נזילה. אם השעון אינו זז, נוכל לבצע שחרור איטי. למשל של דוד השמש ואחר כך של הניאגרה וכד' וכך יתכן ונזהה את החלק בו נמצאת הבעיה. אם השעון ממשיך שלא לזוז, הרי שיתכן ובעיית הרטיבות נוגעת לתחום האיטום.

גילוי נזילות מים במיקום מדויק

העובדה שזיהנו בגדול את המקור או המיקום, לא פוטרת אותנו מהזמנת איש מקצוע לזיהוי ואיתור נזילות. הסיבה לכך היא פשוטה. אפילו כתם רטיבות ברור, המופיע לפנינו, אינו אומר שהנזילה צמודה אליו. מים מחלחלים ממקום למקום בחללים הנסתרים שבקיר ויכולים להיות במרחק מטרים רבים ממקור הנביעה.

רגע, אבל למה שלא ננחש או "נחפור" קצת עד שנמצא את הנזילה? ובכן, פעם זה אכן היה כך. הצרה היא שאנו שוברים קירות, מקלפים טיח, הורסים רצפות וגורמים נזק של אלפי שקלים רק בשביל לאתר וללא צורך אמיתי. שלא לדבר על כך, שגם נצטרך לתקן את כל ההרס שביצענו – וגם זה עולה סכומים נכבדים. בפועל, כיום גילוי נזילות מים ניתן לעשות בקלות ולהגיע לנקודה המדויקת בה יש את הנזילה. יעיל, אפקטיבי וחוסך המון כסף.

איך מבצעים איתור נזילות?

ישנם מגוון רחב של אמצעים לאיתור נזילות. אך בגדול היעילות ביותר הן 2: מצלמה טרמית יעילה ביותר לאיתור נזילות במצלמה טרמית בתוך הבית ומשתמש בטכנולוגיה ייחודית של קרני אינפרה אדום כדי למפות את הצנרת מתחת לרצפות ובתוך הקירות ולאתר את המקום בו המים פורצים מתוך הנקודה המדויקת בצינור. על צג המצלמה מופיעים הפרשי הטמפרטורות של כל אובייקט, גם מתחת לכיסוי כלשהו. טמפרטורות גבוהות ואזורים חמים יצבעו בצבעי אדום, כתום או צהוב ואזורים קרים יותר, שם גם בדרך כלל תופיע הנזילה, יהיו בצבעים כהים יותר כמו כחול, ירוק וסגול. כך ניתן לאתר את המיקום המדויק של הנזילה ולגשת לטפל בה באופן נקודתי, בלי "להרים" חצי מהבית.גילוי נזילות צנרת  מים

השיטה השנייה נובעת מהחולשה היחסית של המצלמה הטרמית וזאת המגבלה שלה לראות לעומק רב. בקירות הבית הדקים יחסית, מצלמה טרמית נותנת תמונה מלאה ושלמה אבל כאשר הצינורות טמונים עמוק מאוד באדמה, דבר הקורה בצינורות הנמצאים בחוץ וטמונים באדמה, היא מתקשה לתת תמונה ברורה. לכן, בחצרות ובצינורות הטמונים עמוק באדמה, משתמשים בטכנולוגיה של חיישני איתור גז, כאשר מזרימים אל תוך הצנרת גז בטוח לשימוש כמו חנקן ומאתרים היכן יש נזילה.

מי מבצע גילוי נזילות מים?

רבים מתיימרים לבצע איתור נזילות. גם אינסטלטורים רבים עוסקים בכך אבל חשוב לדעת שלא כולם מקצועיים בתחום. גם כאלו שיודעים לתקן נזילות לא בהכרח ידעו לאתר אותם. גם מי שמאתר, לא תמיד יסכים לתקן ויתכן מאוד שהוא רק יניח לפניכם דו"ח מצב, סימון מיקום הנזילה ומפת דרכים לתיקונה ואתם תצטרכו לפנות אל מישהו אחר לביצוע התיקון.

לכן עליכם לחפש איש מקצוע מיומן, בשני התחומים. גילוי נזילת מים ינוע החל מ-1000 ₪ וכמובן יכול לעלות על פי גודל הדירה והשטחים שיש לכסות (וכל זאת כאמור, ללא עלות התיקון ועלות ההריסות והבניה מחדש). יחד עם זאת, חשוב לדעת שאיתור נזילה מדויק יהיה כמעט תמיד זול וחסכוני משמעותי מאשר הריסה מאסיבית ללא שום נקודת אחיזה לאיתור הנזילה.

'אינסטלטורים מומלצים 24/7', הינה חברה מובילה בתחומה המתמחה בגילוי נזילות מים ותיקונם, במבחר כלים טכנולוגים רחב ועם הצלחות מוכחות. נשמח לעמוד גם לרשותך.

 

צרו קשר ונציג מטעם החברה יחזור אליכם בהקדם!

עיקרי הדברים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים נוספים

צילום צנרת ביוב לפני רכישת נכס

ביובית בחיפה

  הבית או העסק מוצף כולו?הביוב עולה על גדותיו והסיטואציה הופכת לקטסטרופה? מי הגשמים חוסמים את היציאה מהבניין או מהרחוב? יש פתרון – שאיבה מהירה

Read More »
תהליך בדיקת נרטיבות במצלמה טרמית

גילוי נזילות מים

  גילוי נזילות מים – הדרך הקלה למניעת נזק גדול נזילת מים בתוך דירה או בית היא צרה גדולה במיוחד, גם אם המדובר בנזילה קטנה

Read More »
נזילות מים

גילוי רטיבות

סובלים מרטיבות? מחפשים בעל מקצוע, אינסטלטור או חברה המתמחים בגילוי רטיבות? חברת nuflow תספק לכם מענה מלא לכל השאלות ותשלח ישירות לביתכם או לבית העסק

Read More »
גלילה לראש העמוד