גילוי נזילות

גילוי נזילות

גילוי נזילות מים פרטיים

 

גילוי נזילותנזילות מים הן דבר שקורה הרבה ונגרם ממגוון של סיבות. כדי שלא תצטרכו להסתובב בבית שלכם עם מגב ודלי כל ביום ולנגב מים, חברת nu-flow ריכזה עבורכם את המידע המתאים עבור גילוי נזילות.

 

גילוי נזילות – מה הסיבות לנזילות מים?

כפי שהזכרנו קודם יש סיבות רבות שגורמות לנזילות מים. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנזילות בבית הוא איטום גג לא טוב. אטימה לא מספיק של הגג שלכם, תאפשר למים רבים לחלחל אל תוך הבית. בימי גשם קשים, הגג יתמלא במים ויכולה להווצר נזילה רצינית לתוך הבית. הסיבה השניה היא צנרת ביוב לא תקינה או פגיעה כלשהי בצנרת. אם קורה נזק כלשהו לצנרת שלכם, כמו סדק, לדוגמא, הדבר עלול לגרום לנזילת מים שיכולה להדרדר מהר מאוד ולהפוך לנזילה רצינית שתגרום לנזקים.

שתי מערכות מרכזיות בצנרת המים בהן בדרך כלל מתרחשות הנזילות-

גילוי נזילות – המערכת המנקזת

המערכת המנקזת היא מערכת שמנקזת לביוב את כלל המים מרחבי הבית. במערכת זו, הנזילה בדרך כלל תהיה מזערית ולא רציפה ולכן יהיה קשה לגלות אותה. גילוי נזילות במערכת המנקזת ייעשה על ידי בלון מיוחד שסותם את פתח היציאה של המים. המים ממשיכים לזרום ולפי מפלס המים בכיור ניתן לגלות את מקור הנזילה.

 

מערכת אספקת מים

במערכת אספקת מים הנזילות בדרך כלל יהיו רציפות וקלות יותר לזיהוי. גילוי מקום הנזילה המדויק יהיה מסובך וייעשה בהתאם לסימנים שונים שיווצרו בעקבות הנזילה ואיש המקצוע יצטרך לאבחן את הבעיה ואת מקורה.

 

מתי צריך לעשות בדיקת גילוי נזילות?

על מנת למנוע נזילות מבעוד מועד מומלץ לבצע בדיקות שגרתיות אחת לתקופה ולוודא שהצנרת תקינה ושאיטום הגג, החלונות והדלת מספיק. בדיקה כזו יכולה לחסוך לכם הרבה כאב ראש. אך מה עושים אם כבר יש נזילה? אם אתם חושדים שיש בביתכם נזילת מים צריך להזמין איש מקצוע שיבצע בדיקת גילוי נזילות. ישנם שני סימנים שיעידו על כך שיש בביתכם נזילת מים. הסימן הראשון יהיה הופעתם של כתמי רטיבות על גבי הקירות, התקרה ולעתים אף על הרצפה. לעתים כתמי הרטיבות אף יהפכו לטפטופים. הסימן השני יהיה חשבון המים שלכם. כל דירה מקבלת חשבון מים משלה. אם אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהחשבון שאתם רגילים לקבל הדבר יכול להעיד על נזילת מים. במקרה שאחד הסימנים לנזילת מים מופיע בביתכם, מומלץ להזמין איש מקצוע במהירות על מנת שהנזילה לא תגרום לנזקים חמורים ומשמעותיים בביתכם.

 

שלושה מכשירים לגילוי נזילות

גילוי נזילות מחירבעבר, גילוי נזילות היה מתבצע תוך שבירה של הקירות או הרצפה וחפירה אל צנרת המים. בשיטה זו היה נגרם נזק רב לבית. כיום, הקדמה והתפתחות הטכנולוגיה מאפשרים גילוי נזילות ללא הרס בכלל. ישנם מכשירים חדישים, מתקדמים ומקצועיים שמגלים נזילות.

מה הם המכשירים ואיך הם עובדים?

מצלמה תרמית לגילוי נזילות

גילוי נזילות מים על ידי מצלמה תרמית נחשב לאחת השיטות הטובות והנפוצות ביותר. שיטה זו למעשה מגלה את הנזילה בעזרת הפרשי טמפרטורות. מה זה אומר? המצלמה התרמית עובדת עם קרני אינפרא אדום שרגישות לחום. רגישות זו לחום מאפשרת לקרני האינפרא לזהות הפרשי טמפרטורה. הפרשי הטמפרטורה יוצגו לנו בעזרת צבעים שונים על גבי מסך. גילוי נזילות בשיטה זו מצריך מאיש המקצוע לחמם את המים במערכת המים שלכם. לאחר שאיש המקצוע יחמם את המים והמים החמים יזרמו בצנרת המים ניתן להתחיל בגילוי הנזילה. איש המקצוע יעבור עם המצלמה התרמית לאורך הצנרת על גבי הקיר או הרצפה. במידה שקיימת נזילת מים, המים החמים ינזלו מהאזור בו קיימת הנזילה. המצלמה התרמית תזהה את התחממות האיזור וכך איש המקצוע יוכל לדעת ששם קיימת הנזילה. שיטה זו נחשבת ליעילה אך יש לה חסרון בולט. לקרני האינפרא האדום, שמאפשרות את גילוי הנזילה יש טווח בדיקה קצר מאוד. בעקבות כך, המצלמה התרמית מסוגלת לקלוט לטווח קצר של סנטימטרים בודדים. במידה והצנרת שלכם עמוקה בתוך האדמה, המצלמה התרמית לא תהיה יעילה בגילוי הנזילה.

חיישן גז לגילוי נזילות

חיישן גז לגילוי נזילות, למעשה בכלל מגלה דליפת גז. אז איך במקום מים המכשיר מגלה גז? בשביל שחיישן הגז יעבוד, איש המקצוע צריך לרוקן את צנרת המים שלכם לחלוטין. לאחר שכל המים רוקנו איש המקצוע יצטרך להחדיר גז לתוך צנרת המים. נשמע מסוכן אבל זה לא. הגז בו משתמשים מורכב מ95% חנקן ו5% מימן ולכן נחשב לידידותי לסביבה וללא מסוכן. לאחר החדרת הגז לצנרת המים, איש המקצוע יעבור עם חיישן הגז לאורך הצנרת על גבי הקיר או הרצפה. במידה וקיימת נזילת מים, הגז ידלוף מהצנרת וחיישן הגז יאתר את הדליפה ויתריע לנו עליה. גילוי נזילות בשיטה זו נחשב ליעיל מאוד. לחיישן הגז יש יתרונות רבים עבור גילוי נזילות והמרכזי שבהם הוא טווח הבדיקה שלו. לעומת מצלמה תרמית שטווח הבדיקה שלה קצר, חיישן הגז יכול לבדוק גם מטרים עמוקים בתוך האדמה, לכן הוא מתאים עבור צנרות עמוקות. למרות זאת יש לו חסרון אחד בולט. דרך העבודה שלו מצריכה עבודת הכנה מקיפה שלוקחת זמן רב. עבודת ההכנה כוללת גם את ריקון המים והחדרת הגז במקומם, וגם בדיקה התחלתית שמטרתה לוודא שאין דבר בעומק הצנרת שעלול לפגוע בטיב העבודה. איש מקצוע לא מקצועי שלא יידע לתפעל את חיישן הגז ייתקל בבעיות רבות.


מכשיר אקוסטי לגילוי נזילות

איש מקצוע לגילוי נזילותמכשיר אקוסטי לגילוי נזילות עובד על גלי קול. מה זה אומר? המכשיר האקוסטי מכיל מיקרופונים רגישים. את המכשיר נצמיד לאזורי הצנרת, על גבי הקיר או הרצפה. איש המקצוע יתחבר לאוזניות ובעזרת המקרופונים של המכשיר האקוסטי יחפש קולות טפטוף בעוצמות שונות. איתור נזילות מים בעזרת מכשיר אקוסטי נחשב לשיטה יעילה שמאפשרת איתור נזילות מים גם במקומות פתוחים ובמקומות עמוקים. עם זאת, השימוש במכשיר האוקסטי נדיר מאוד. במקרים בהם הנזילה חלשה מאוד יהיה קשה לאתר אותה בעזרת מכשיר זה. השימוש במכשיר האקוסטי יכול להעשות רק על ידי איש מקצוע מנוסה שמתמחה במכשיר זה.

 

מה המחיר של גילוי נזילות? 

אין תשובה חד משמעית בנוגע למחיר של גילוי נזילות. הסיבה לכך היא שהמחיר לגילוי נזילות מים נקבע על פי מורכבות הבעיה. עד שאיש המקצוע לא יגיע אליכם ויבין את חומרת הבעיה ואת הקושי בגילוי הנזילה הוא לא יוכל לתת לכם הצעת מחיר סופי. דבר נוסף שישפיע על המחיר הוא המכשיר בו איש המקצוע בחר להשתמש. אנשי המקצוע מכירים את השטח, מכירים את המכשירים השונים ויודעים להתאים כל מכשיר למבנה או השטח בו נמצאים. אם לדוגמא הצנרת אצלכם בבית עמוקה, אין סיבה שאיש המקצוע יבחר להשתמש במצלמה תרמית לאיתור הנזילה. לעומת זאת, אם הצנרת לא עמוקה ומאפשרת שימוש יעיל של מצלמה תרמית, אין סיבה להשתמש בחיישן גז מאחר ועבודת ההכנה עבור חיישן הגז היא קשה ולוקחת זמן רב מאוד. רק לאחר שאיש המקצוע יגיע לביתכם הוא יוכל לתת לכם הצעת מחיר שתכיל את המרכיבים השונים.

 

חברת nu-flow, מתמחה באיתור נזילות מים במגוון השיטות. צרו איתנו קשר על מנת לקבל שירות ברמה גבוה במחירים אטרקטיביים.

 

צרו קשר ונציג מטעם החברה יחזור אליכם בהקדם!

עיקרי הדברים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים נוספים

צילום צנרת ביוב לפני רכישת נכס

ביובית בחיפה

  הבית או העסק מוצף כולו?הביוב עולה על גדותיו והסיטואציה הופכת לקטסטרופה? מי הגשמים חוסמים את היציאה מהבניין או מהרחוב? יש פתרון – שאיבה מהירה

Read More »
תהליך בדיקת נרטיבות במצלמה טרמית

גילוי נזילות מים

  גילוי נזילות מים – הדרך הקלה למניעת נזק גדול נזילת מים בתוך דירה או בית היא צרה גדולה במיוחד, גם אם המדובר בנזילה קטנה

Read More »
נזילות מים

גילוי רטיבות

סובלים מרטיבות? מחפשים בעל מקצוע, אינסטלטור או חברה המתמחים בגילוי רטיבות? חברת nuflow תספק לכם מענה מלא לכל השאלות ותשלח ישירות לביתכם או לבית העסק

Read More »
גלילה לראש העמוד