גילוי רטיבות

גילוי רטיבות

נזילות מים

סובלים מרטיבות? מחפשים בעל מקצוע, אינסטלטור או חברה המתמחים בגילוי רטיבות? חברת nuflow תספק לכם מענה מלא לכל השאלות ותשלח ישירות לביתכם או לבית העסק שלכם מומחה לגילוי רטיבות באמצעים המתקדמים ביותר. השילוב בין ניסיון רב שנים, מקצועיות, ידע ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים הופך את תהליך גילוי הרטיבות להרבה יותר קל ופשוט. אם אם אתן סובלים מבעיות של רטיבות בבית רגע, אם זיהיתם כי הרצפה שינתה את הצבע שלה, יש ריח של טחב בכל מקום או עובש על הקירות, זה הזמן להיעזר במומחה לגילוי רטיבות, עוד הרבה לפני שאתם קוראים לקבלן איטום או קבלן שיפוצים.

למעשה, גילוי רטיבות הוא תהליך המסייע לייעל את תהליך התיקון, חוסך לנו זמן רב ומונע מאיתו לשפוך כסף מיותר שלא לצורך. אחד הדברים הכי חשובים אם לא החשוב ביותר בהיותנו בוחרים להתחיל תהליך של גילוי רטיבות הוא בעל המקצוע שאתם בוחרים. יש כל כך הרבה שרלטנים וחאפרים בתחום ולכן האחריות שלכם היא לבצע סקר שוק רציני כדי שהבעיה תיפתר מהשורש.

כל מה שרציתם לדעת על גילוי רטיבות

אם אנחנו לרגע הולכים משהו כמו 15-20 שנה אחורה, אנחנו מבינים כי תהליך של גילוי רטיבות ונזילות היה לוקח המון זמן. לא רק שתהליך של גילוי נזילות היה נמשך זמן רב, הוא גם הרבה פעמים לא היה לגמרי ברור וזאת משום שבחלק גדול מהפעמים בעל המקצוע לא יכול היה לדעת מאיפה הרטיבות מגיעה מבלי לשבור את הקיר או המרצפות. היום שינויים והתקדמות ניכרת של הטכנולוגיה, ניתן לאתר את מקור הנזילה בצורה מדויקת ותוך זמן קצר, מה שחוסך זמן, אנרגיה וכסף. היום יש לא רק אינסטלטורים, אלא ממש חברות המתמחה באיתור נזילות ויחד עם זאת, היום ניתן לעשות שימוש במצלמה תרמית מיוחדת הפועלת על בסיס טכנולוגית אינפרא אדום המזהה הפרשי טמפרטורה וכך מאתרת את מקור הנזילה, גילוי נזילות באמצעות מכשור הפועל על סיב אופטי, גז או סאונד.

תהליך בדיקת נרטיבות במצלמה טרמית

גילוי רטיבות לא רק במקום אחד

אחד הקשיים הידועים בתהליך של גילוי נזילות הוא בכך שלא תמיד אנו יכולים להגיע לתשתיות הצנרת שנמצאת בתוך הרצפה, בתקרה ומאחורי הקירות. הקושי הזה בעצם מעכב בזמן אמת את תהליך זיהוי המקור לפיצוץ או לנזילה עצמה. בנוסף, בחלק גדול מהמקרים גילוי רטיבות נעשה כשכבר יש נזילה במבנה. יש מצבים בהם הנזילה גולשת לעוד מקומות או אזורים ואז אנחנו צריכים לאתר את הנזילה במקומות נוספים.

גילוי נזילות במבנים ישנים או רעועים

בעיה נוספת קשורה במבנים ישנים.  כאשר עלינו לאתר את הרטיבות או את הנזילה בבניין או בית ישנים, כך הסיכוי שהצנרת בלויה ולקויה עולה בצורה ניכרת. צנרת בלויה מובילה להיווצרות של כל מיני דליפות קטנות , לפיצוצים כאלה ולבעיות נוספות. יש גם לא מעט מקרים בהם מדובר ברטיבות שהיא כוללת ואז בעל המקצוע מתקשה  לזהות את המקור לרטיבות.

מצלמה תרמית מקלה בתהליך של גילוי רטיבות

אין ספק כי המצלמה התרמית הביאה איתה בשורה לעולם הזה של גילוי רטיבות ואיתור נזילות. כאמור, אם בעבר היינו צריכים לשבור קירות או להגיע מתחת לרצפות במטרה לאתר את קו המים ומקור הנזילה, היום פני הדברים ישתנו לחלוטין והשימוש במצלמה תרמית ובציוד נוסף יכול לקצר משמעותית את תהליך הגילוי ולחסוך לנו זמן רב, אנרגיה והרבה עוגמת נפש.  יחד עם זאת, כאשר אנו מאתרים רטיבויות ונזילות באמצעות מכשור מתקדם,  התהליך נעשה באופן יתרון נוסף של שימוש מדויק. פחות השערות, יותר תוצאות.

כמובן, שלא כל אחד יכול לבצע תהליך של גילוי נזילות ונדרש כמו שכבר אמרנו ידע, ניסיון ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. המטרה היא להצליב את הנתונים שאנו מקבלים מהמכשור ביחד עם הידע שיש לנו ואז לגלות את מקור הנזילה וגם להבין איך הכי נכון לתקן אותה.

שלבים של בדיקת רטיבות

גילוי רטיבות נעשה לפי שלבים

כמו כל ליקוי או בעיה שנוצרת בבית שלנו, גם במצבים של גילוי רטיבות או איתור נזילות בעיקר אם מדובר בבעיה שהיא מורכבת כל כך, שווה לשים דגש על עבודה בשלבים. ככה הכל יהיה מסודר, מקצועי ומדויק.

גילוי רטיבות טרום בדיקה

בשלב זה מתבצע הממחה לגילוי רטיבות יאסוף את הנתונים בהתאם לאזור שבו זיהינו את הנזילה או המקור לרטיבות. חשוב לציין כי רטיבות או נזילה יכולה לצוץ בכל מקום כמעט וכאן נכנס לתפקיד המומחה לאיתור הנזילה.

גילוי רטיבות הזמנים שבהם המים זולגים

במקרים רבים כמות המים שיוצאת החוצה משתנה במשך היום, בהתאם לשימושים הביתיים השונים שלנו במים. לכן, חשוב מאוד לשים דגש על אמידה של הזמנים בהיבט של שעות וכמויות המים שזורמים, כך נוכל להצליב את המידע עם המידע שלנו מהמצלמה התרמית.

מקור הרטיבות

שלב זה הוא השלב החשוב ביותר. עלינו להבין מאיפה מגיעה הרטיבות משום שהיא יכולה להגיע מכל מקום וזה לא משנה איפה אנחנו רואים את הסימן למים. היא יכולה להגיע מחללים רטובים כמו למשל חדרי אמבטיה ושירותים, מהאזור שבו ממוקמת מכונת הכביסה, מהמטבח, הסלון, קירות פנימיים או חיצוניים, גג, מהגינה או מהמרפסת ועוד. בנוסף, יש מקרים בהם הרטיבות נוצרת בכלל מהצנרת עצמה או ממערכת הניקוז.

אילו טכנולוגיות קיימות לגילוי רטיבות?

אמנם כבר ציינו לעיל את המוצרים והטכנולוגיות שבאמצעותם ניתן לאתר רטיבות ובכל זאת הנה הרחבה קצרה.

  1. שימוש במצלמה תרמיתהמצלמה התרמית פועלת על הפרשי טמפרטורה ודרכה אנו יכולים להבין מאיפה מגיעה הנזילה או הרטיבות. למשל, דרך הצבעים שמופיעים בצילום ניתן לאפיין אזורים שהם יותר קרים מול אזורים שהם יותר חמים. אזורים קרים – ירוקים כחולים, אזורים חמים – צהובים, אדומים וכתומים.
  2. שימוש במצלמת סיב אופטי – מכיון ונזילות שנמצאות בחוץ או בעומקים לא ניתן לאתר באמצעות מצלמה תרמית, יש גם מצלמת סיב אופטי. מצלמה זו מוחדרת על ידי מומחה לאיתור נזילות לתוך מערכת הצינורות מה שמאפשר להבין מה בדיוק נעשה בתוך הצינור עצמו באופן ויזואלי ושקוף.
  3. שימוש במערכת לגילוי נזילות באמצעות גז – מכשיר מיוחד הפועל בעזרת גז ידידותי לסביבה ומסייע להבין את מקור הנזילה באזורים חיצוניים כמו גינות, מפעלים, חצרות ועוד.
  4. גילוי נזילה באמצעות גלאי אקוסטי – מכשיר שמע ייחודי ומאוד מתקדם מבחינה טכנולוגית. באמצעותו אנו יכולים לאתר את מקור הנזילה בצורה ממוקדת תוך שמיעת המים הזורמים וסינון רעשי הרקע.

לפרטים נוספים אודות גילוי רטיבות, צרו עם חברת nuflow קשר ואנו נשמח לסייע לכם. אנו נדאג להפנות אליכם את בעל המקצוע המדויק עבור המטרה שלה אתם זקוקים וכך לחסוך לכם זמן יקר והמון אנרגיה! השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה. הצוות המקצועי שלנו מתמחה בכל סוגי גילוי נזילות ורטיבות,  איתור בעיות איטום, בידוד ובעיות צנרת. אנו עושים את תהליך הבדיקה עם אנשי מקצוע מנוסים ומובילים בתחום, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

איתור מדויק של הבעיה יאפשר לבצע את התיקון בצורה יסודית. לקבלת הצעת מחיר מסודרת לגבי בדיקת רטיבות ונזילות בקירות הבית, פנו אלינו עוד היום ומומחה מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר. אנו פועלים בפריסה ארצית ומציעים מגוון של שירותים מקיף בתחום.

 

צרו קשר ונציג מטעם החברה יחזור אליכם בהקדם!

עיקרי הדברים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים נוספים

צילום צנרת ביוב לפני רכישת נכס

ביובית בחיפה

  הבית או העסק מוצף כולו?הביוב עולה על גדותיו והסיטואציה הופכת לקטסטרופה? מי הגשמים חוסמים את היציאה מהבניין או מהרחוב? יש פתרון – שאיבה מהירה

Read More »
תהליך בדיקת נרטיבות במצלמה טרמית

גילוי נזילות מים

  גילוי נזילות מים – הדרך הקלה למניעת נזק גדול נזילת מים בתוך דירה או בית היא צרה גדולה במיוחד, גם אם המדובר בנזילה קטנה

Read More »
נזילות מים

גילוי רטיבות

סובלים מרטיבות? מחפשים בעל מקצוע, אינסטלטור או חברה המתמחים בגילוי רטיבות? חברת nuflow תספק לכם מענה מלא לכל השאלות ותשלח ישירות לביתכם או לבית העסק

Read More »
גלילה לראש העמוד