צילום צנרת ביוב

צילום צנרת ביוב

לעיתים אנו סובלים מבעיות חוזרות ונשנות בצנרת הביוב שלנו שמצריכות הזמנה תכופה של אינסטלטורים לבצע תיקונים בצנרת, פתיחת סתימות או שאיבה של הצנרת. הבעיות הללו אם לא מטופלות נכון, בצורה איכותית ובמהירות עלולות להתפתח לבעיות גדולות שעלולות לגרום לנו נזק רב בהיבט הכלכלי וגם להרבה אי נעימות בהיבט האישי, שכן הדבר עלול להשפיע רבות בהיבט התברואתי של הבית או העסק על ידי ריחות לא נעימים, הצפות ועוד. 

הדבר עלול להיות בעייתי בעיקר לעסקים כמו מסעדות, בתי מלון, קניונים שכן הדבר יפריע עד מאוד ללקוחות שעלולים להצביע ברגליים. בכדי לגלות מהי הבעיה שממנה הצנרת שלכם סובלת במקרים של תקלות חוזרות ובעיות שחוזרות על עצמן בדרך כלל אין מנוס מביצוע צילום צנרת ביוב בעזרת מצלמת סיב אופטי אותה מחדירים לאורכה של הצנרת בכדי לקבל תמונה ברורה על הנעשה בתוך הצנרת היות ואנו כמובן לא יכולים לראות בלעדיה. מדובר בתהליך שאינו זול אך כאשר אתם סובלים מתקלות חוזרות בצנרת כדאי להשקיע את הכסף הזה בצילום הצנרת וגילוי הבעיה במקום להזמין כל שני וחמישי אינסטלטור לשלם לו כדי שיפתור את הבעיה באופן זמני. 

 

מתי נצטרך צילום צנרת ביוב?

אז כפי שהזכרנו אנו נצטרך איש מקצוע שמבצע צילום צנרת ביוב בעיקר כאשר יש לנו בעיות חוזרות בצנרת שלנו, שכן זוהי הקריאה המבוקשת ביותר מאנשי מקצוע שעוסקים בצילום צנרות אך מעבר לכך ישנם עוד מקרים בהם תזדקקו לשירותים של איש מקצוע מן התחום. 

 

צילום צנרת ביוב לפני רכישת נכס

 

אנו רואים מספר רב של קריאות עבור צילום צנרת הביוב כאשר רוכשים בית ורוצים לוודא כי הצנרת הינה תקינה. אחד הדברים שחשוב לעשות כאשר רוכשים בית או דירה, בעיקר דירה ישנה, הוא לוודא כי אין נזילות או סימנים של רטיבוות על הקירות שיכולים להעיד על בעיות של נזילות בצנרת של הדירה. בכדי להיות בטוחים עליכם להזמין איש מקצוע מתחום הצילום צנרות בכדי שיחדיר סיב אופטי לתוך הצנרת ויוודא כי היא אכן תקינה. במידה והיא אינה תקינה הדבר יכול להשפיע רבות על מחיר הבית, שכן עבודת החלפת צנרת היא אינה דבר זול, במיוחד אם רוצים להשקיע בצנרת עמידה למשך שנים כמו צנרת נחושת למשל. במקרה כזה תוכלו לדרוש מהאדם שממנו אתם קונים את הנכס להוריד מעט במחיר בכדי שהדבר יגלם את העלות של החלפת הצנרת אותה אתם עתידים לבצע לאחר הרכישה של הדירה. 

 

צילום צנרת לפני אכלוס בבית חדש

מעבר לכך, לאחרונה החלה דרישה של הרשויות לבצע צילום של צנרת הביוב לפני אכלוס בית חדש במסגרת התהליך אותו אתם בטח מכירים בשם טופס ארבע. טופס ארבע הינו טופס אותו צריך להגיש לרשות המקומית לפני אכלוס של בית או פרויקט חדש. אחד הטפסים שצריך להגיש עימו הינו דו״ח של איש מקצוע שביצע צילום של צנרת הביוב של הבית ובו הוא מאשר כי הצנרת תקינה והיא מתחברת בצורה תקינה אל הצנרת העירונית כאשר אל הדו״ח יש לצרף גם את הצילום עצמו של הצנרת אותה ביצע איש המקצוע מטעמכם. 

 

כיצד מתבצע תהליך של צילום צנרת ביוב?

התהליך של צילום צנרת ביוב למעשה מורכב משני שלבים מרכזיים כאשר הראשון הוא השלב של הכנת הצנרת והשלב השני הוא שלב הבדיקה עצמה והפקת דו״ח עם תוצאות הצילום. 

ראשית כל נסביר מעט על עובדת ההכנה של צנרת הביוב לפני הצילום. ברוב המקרים איש המקצוע שיבצע את הצילום יבקש מכם לעשות כמה דברים כאשר אם יש סתימה הוא יבקש שתפתחו אותה שכן המצלמה הינה עדינה מאוד והיא לא יכולה לפתוח סתימות במהלך הבדיקה ובמקרים מסויימים אך עלול להיגרם לה נזק כבד. 

לאחר פתיחת הסתימה יבקש איש המקצוע שתבצעו שטיפה של קו הביוב שלכם שכן הדבר מאוד קריטי לתוצאות הצילום. במידה ולא תבצעו שטיפה הביוב יהיה מלוכלך מאוד ולא נוכל לראות בעזרת המצלמה בצורה מיטבית את הדפנות של הצנרת או את מקור הבעיה. במידה ויש הצפה בביוב יבקש איש המקצוע כי טרם הגעתו תתבצע שאיבה של הביוב, גם כן על מנת לקבל תוצאות איכותיות יותר. 

חשוב להבין כי לא בכל המקרים איש המקצוע שמבצע את הצילום של הצנרת הוא גם זה שיבצע את פתיחת הסתימה או שאיבת הביוב, שכן לשם כך צריך אמצעים מיוחדים ולכן חשוב מאוד לבדוק איתו אם ביכולתו לעשות זאת בעצמו או האם ברצונו שנתאם הגעה של בעל מקצוע אחר לטובת הנושא. 

לאחר ההכנה של הצנרת יגיע בעל המקצוע שמבצע את הצילום של הצנרת והתחלת החלק השני של התהליך. תחילה יחדיר איש המקצוע את הסיב האופטי אל הצנרת ויבצע את הצילום עצמו של כל חלקי הצנרת כאשר המצלמה מראה לנו בלייב מה קורה בתוך הצנרת. לאחר מכן מפיק איש המקצוע דו״ח אודות הבדיקה בו הוא כותב מהם הממצאים שנמצאו בצנרת כאשר לעיתים זו יכולה להיות בעיית שורשים שחדרו לצנרת, חלודה שהצטברה בה, צניחה או תזוזה של הצנרת כתוצאה מתזוזה של האדמה או של המבנה ועוד שלל בעיות אפשריות. 

איש המקצוע יעביר יחד עם הדו״ח תצלומים של אותם המקומות הבעייתיים בצנרת ביחד עם המלצות כיצד יש לפעול בכדי לפתור את הבעיה. 

 

מי מבצע צילום צנרת ביוב?

לא כל בעל מקצוע מתחום האינסטלציה מסוגל לבצע צילום צנרת ביוב באמצעות סיב אופטי שכן קודם כל לא כל אינסטלטור מחזיק את ציוד הצילום הזה כאשר מעבר לכך לא לכל אחד שמחזיק את הציוד יש את הנסיון הדרוש לביצוע הבדיקה הזו. כפי שציינו זוהי מלאכה מאוד עדינה ויש לדעת בדיוק כיצד לבצע אותה בכדי לקבל תוצאות מהימנות. לכן אנו ממליצים לכם בתור דבר ראשון לבדוק את הנסיון של אותו איש מקצוע בצילום קווי ביוב לפני שאתם מזמינים אותו שכן זוהי בדיקה יחסית יקרה ואם אתם משקיעים כסף רב, ודאי תרצו לקבל תוצאות ודו״ח מקצועי לאחר מכן. 

 

מה המחיר של צילום צנרת ביוב?

המחיר של צילום צנרת ביוב משתנה בהתאם למקרה הספציפי ותלוי במספר משתנים כמו למשל האם מדובר בצילום צנרת של דירה או האם מדובר בצילום צנרת ביוב של בית פרטי. 

כמו כן דבר נוסף שמשפיע על מחיר של הצילום הוא אורכה של הצנרת והאם יש בה פיתולים, דבר שיכול להפוך את צילום צנרת הביוב ללאכה מעט מורכבת יותר עבור איש המקצוע אותו הזמנתם. 
מעבר לכך כפי שהזכרנו קודם לכן, ככל הנראה תצטרכו לבצע עבודת הכנה לצנרת כמו פתיחת סתימה, שטיפת קו הביוב, שאיבה של הביוב וכדומה כאשר כל אותן פעולות אינן כלולות במחיר הצילום ויתכן כי בכלל בעל מקצוע אחר יהיה זה שצריך לבצע אותן. כלל העלות של צילום צנרת של דירה פשוטה ינוע בין 1200 ש״ח ל-2000 ש״ח כאשר במקרים מורכבים יותר בהם הצנרת ארוכה ומפותלת המחיר עלול להגיע לכ-2500 ש״ח.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים נוספים

איתור נזילות ב{HEBROW}

איתור נזילות במצלמה טרמית

  נזילות מים הן דבר נפוץ מאוד שנגרם ממגוון רחב של סיבות. איתור נזילות יכול להיות דבר מהיר שנפתר בקלות, אך לעתים קשה מאוד לאתר

Read More »

צילום צנרת ביוב

לעיתים אנו סובלים מבעיות חוזרות ונשנות בצנרת הביוב שלנו שמצריכות הזמנה תכופה של אינסטלטורים לבצע תיקונים בצנרת, פתיחת סתימות או שאיבה של הצנרת. הבעיות הללו

Read More »

מצלמה תרמית לאיתור נזילות

  יש בביתכם נזילת מים? כיום, יש שיטות רבות ומגוונות לאיתור נזילות. חלק מהמכשירים השונים לאיתור נזילות הם חיישן גז, מכשיר אקוסטי ומצלמה תרמית. צרו

Read More »
גלילה לראש העמוד